Lectia 528 - Dezvoltam gandirea si creativitatea elevilor prin probleme de matematica - Clasa 4



Urmariti-ma si pe Twitter
Urmariti si lectii in direct pe PROFUL ONLINE TV

Cuprinsul acestui blog sau Cautati in blog

Un cadou util de sarbatori! Comandati din timp!
Obtineti fundamentul teoretic explicat pe INTELESUL VOSTRU
Pachetele de DVD-uri: "VIDEOMANUAL DE MATEMATICA"
cu Proful Online, prof. Ioan URSU - Detalii AICI

In aceasta lectie ne folosim de cateva probleme de clasa a IV-a pentru a dezvolta gandirea si creativitatea. Fie urmatoarea problema: Daca 3 creioane si 5 caiete costa 34 de lei iar 3 creioane si 4 caiete costa 28 de lei. Cat costa 1 caiet si cat costa 1 creion? Daca lectia va este utila, as aprecia un Share sau Like
Versiunea acestei lectii de matematica pentru Mobil sau Tableta se gaseste AICI

Doriti sa aflati prin E-mail cand apar postari noi pe acest blog?
Introduceti adresa dumneavostra de E-mail:
Veti primi un E-mail cu un link pentru a va activa abonamentul. Cautati si in Junk daca nu il primiti.
Blog feed:http://feeds.feedburner.com/MateOnlinePentruToti
Delivered by FeedBurner

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

Trimiteţi un comentariu

Din respect pentru ceilalti vizitatori, va rog sa precizati si numele dumneavoastra in corpul comentariului.
Va multumesc!
prof. Ioan URSU